Ben Kimim?

Dr. M. KARAV, Tıp Doktoru, 1968 İzmir doğumlu. İzmir Atatürk Lisesi 1985 ve Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi 1992 yılı mezunu.
1993 yılından itibaren hekimlik görevinin ilk yıllarında, ömrünü şifa ve enerji terapilerine adamış (Rahmetli) amcası Doğan KARAV’ın Hocalığında, şifa çalışmaları ve enerji terapileri üzerine ilk çalışmalarını yapmaya ve kişisel gelişim eğitim programlarına katılmaya başladı. Uzun süren mecburi hekimlik hizmeti, kamu görevi ve askerlik yükümlülüğünün ardından, İzmir ‘e dönüş yaptığı dönemde, 1999 yılından itibaren enerji terapileri çalışmalarına ağırlık verdi. Usui Reiki 1. aşama uyumlaması aldı. Kişisel Gelişim Çalışmaları ( NLP ) ve mesleki gelişim programlarına (Pennsylvania State Unv.Travma Bakım Kursu ) katıldı. Dr. KARAV, American Heart Association ( Amerikan Kalp Cemiyeti ) BLS ( Basic Life Support – Temel Yaşam Desteği ) ve ACLS ( Advanced Cardiac Life Support – İleri Kardiyak Yaşam Desteği ) Kurslarını başarı ile tamamlamış olup T.C. Sağlık Bakanlığı' nın İlkyardım Eğitici Eğitmeni olarak ta yetkilendirilmiştir.

Ayrıca, 2013 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ nca İşyeri Hekimi ve İş Güvenliği Uzmanları Eğiticisi olarak sertifikalandırılmış olup, İşyeri Hekimleri Derneğinin kurucu üyesidir.

Hayatındaki dönüm noktalarından biri, 2003 yılında Sağlık Bakanlığı’ndaki görevinden ayrılarak özel sektörde çalışmaya başlaması oldu. Bu dönemde görev yaptığı BTC ( Bakü – Tiflis –Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı İnşaatı ) Projesi’ nde, saha şartlarında çalışmak zorunda oluşu, enerji terapisi uygulamalarına ağırlık vermesini sağladı. Bu çalışmalar sırasında, 2005 yılında evlendiği eşi, Elektrik – Elektronik Mühendisi Derya Hanım ile tanıştı. Eşine, doğum günü armağanı olarak düşündüğü Usui Reiki 1. aşama eğitimi sayesinde de Sn. Turgay KÖYAĞASIOĞLU ile buluştular ve hemen akabinde ardarda gelen uyumlamalar ile ( 2 yıl içinde ) Usui Reiki 3 – A , Kundalini Reiki Masterlık uyumlamalarına, Hocası tarafından uygun görüldü. Kristal Piramit Enerjisi, Gümüş Mor Alev Enerjisi ve Başmelek Enerjileri Uyumlamaları da bu süreçte geldi.

Ayrıca EFT ( Duygusal Özgürleşme Tekniği ) 2. aşama eğitimi mevcut. ( Bu konuda Dünyadaki yetkili kuruluş olan AEMET te o dönemdeki kayıtlı ilk ve tek Türk Master olan Dr. İnci ERKİN ‘ den eğitimler aldı. )

Hem Sn. KÖYAĞASIOĞLU ‘ndan, hem Ankara Tıbbi Hipnoz Derneği’nden, hem de Amerikada bu konuda alanda çok tanınan OMNİ Hipnoz Akademisinden eğitim almış olan Dr. Bülent URAN ‘ dan Hipnoterapi –Tıbbi Hipnoz Eğitimleri alarak, son 10 yıldır bu alanda da çalışmaya başlayan Dr. KARAV;

Üsküdar Üniversitesi tarafından düzenlenen eğitim programları sonucu yapılan sınavda başarılı olarak, hipnoterapi alanında da sertifikasyona sahiptir. Kilo verme, sigara gibi bağımlılıklara yönelik konularda, sınav kaygısı ve başarı arttırımı gibi öğrencilere yönelik ve alt ıslatma gibi çocuklara yönelik olarak, ayrıca fobiler, panik bozukluklar gibi konularda hipnoterapi çalışmaları halen sürmekte olup Üsküdar Ünv. Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi’ nce düzenlenen Hipnoterapi eğitimlerinde de eğitmen olarak görev almıştır. Aynı zamanda bu birimin bilimsel danışma kurulu üyeliğinde de bulunmuş olup Tütün Kontrolü ve Sigara Bağımlılığı Tedavisi alanında, yine Sağlık Bakanlığı’ nca düzenlenen kurs ve sınavları başarı ile tamamlayarak, bu alanda da çalışmaktadır.

Dr. KARAV bu çalışmaların dışında, NLP Uygulayıcı Eğitimleri aldı ve kendisi de değişik kurumlarda Zaman Yönetimi, Beden Dili ve NLP konularında eğitimler vermekte. 2010 yılında Reiki 3 B ( Master Teacher ) eğitimini alan Dr. KARAV, Usui Reiki Öğretmenliğinin yanısıra halen Nefes çalışmaları ve NLP Teknikleri ile birlikte hazırladığı Stres Yönetim teknikleri ile ilgili sunumlarını, değişik firma ve okullarda, halka açık olarak eğitim kurumlarında paylaşmaktadır.

2013 yılından itibaren çalışmalarını ağırlıklı olarak cinsel hipnoterapi alanına kaydırmış olan Dr. KARAV, CİTEB ( Cinsel Terapi Eğitim Bilimleri Enstitüsü ) tarafından organize edilen eğitim programları, workshop ve sınavlara katılarak sertifikalı Cinsel Terapist eğitimini de tamamlamış olup kadınlarda özellikle vajinismus, erkeklerde de sertleşme bozukluğu ( erektil disfonksiyon ) ve erken - kontrolsüz - boşalma ( prematür ejekulasyon ) sorunlarında, danışanlarına yardımcı olmaktadır. Vajinismus konusundaki yaklaşımı ile, 1 günlük süre içinde yapılan çalışmalar ile sorunun çözümü konusunda KARAV Algoritması isimli bir uygulama geliştirmiştir.

Son olarak T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olan Yıldırım Beyazıt Ünv.’ nce düzenlenen Tıbbi Hipnoz Eğitimlerine katılarak, yapılan sınavda başarılı olmuş ve ülkemizde ilk kez, “Sağlık Bakanlığı onaylı Hipnoz Uygulama Sertifikasını ” almış olup Sağlık Bakanlığınca düzenlenen sertifikalı hipnoz eğitim programlarında eğitmen ve program koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

Ayrıca bir diğer uzmanlık alanı olan Regresyon Hipnoterapilerindeki çalışmalarını da bu süreçte devam ettirmiş ve yaklaşık 1,5 yıl süren " Profesyoneller için Regresyon Uzmanlığı " eğitimini de tamamlayarak, bu alanda EARTH ( Dünya Regresyon Uzmanları Birliği ) e kayıtlı sertifikalı uygulayıcı olmuştur. Pek çok ulusal ve uluslararası kongrede hipnoz ile tedaviler konusunda sunumlar yapmış olan Dr. KARAV evli ve 2 kız çocuğu babasıdırHalenTıbbi Hipnoz - Hipnoterapi çalışmaları ile hastalarına şifa bulma niyetiyle çıktıkları yolculuklarında onlara eşlik etmektedir.